فروشگاه محتوای دیجیتال تیچیار | TEEACHYAR

فروشگاه محتوای دیجیتال تیچیار | TEEACHYAR

تیچیار، زیر نظر گروهی از متخصصان علوم تربیتی، تکنولوژی آموزشی و آی تی بوده و سعی می‌کنیم در نیازسنجی و ارتقا سطح حرفه ای شما گامی برداریم.

نظرسنجی سایت

آمار سایت

نظرسنجی سایت

چه دسته بندی محصولاتی را به سایت اضافه نماییم؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 63
  • بازدید دیروز : 178
  • بازدید کل : 224708

تنوع جغرافیایی و قومی و تقسیم‌بندی از دیدگاه نوروفیزیولوژی در بازاریابی - گردآوری سیاوش عزیزی


تنوع جغرافیایی و قومی و تقسیم‌بندی از دیدگاه نوروفیزیولوژی در بازاریابی - گردآوری سیاوش عزیزی

تنوع جغرافیایی و قومی و تقسیم‌بندی از دیدگاه نوروفیزیولوژی [1]

تقسیم‌بندی جغرافیایی و قومی سالیان زیادی است که در بازارهای بین‌المللی و بازارهای چندملیتی (چند فرهنگی) همچون آمریکا تمرین شده است. با استفاده از دانش و ورودی‌های علمی اعصاب‌شناسی، ما می‌توانیم به‌طور واضح اطلاعات دقیق و درست، تفاوت‌های بین‌المللی در رفتار خریداران را تشخیص دهیم.

شروع کار با آب‌وهوا و محیط‌زیست، باعث روشن شدن عوامل خلق‌وخوی و فاکتورهای انگیزشی[2] می‌شود. برای یک منطقه، قدرت و مدت تابش خورشید تأثیر مثبتی در آزادی دوپامین[3] و سروتین[4] دارد. استفاده بیش‌تر از محرک‌هایی همچون کافئین[5]، نیکوتین[6] و الکل[7] یکی از تأثیرات بالا بودن طول جغرافیایی مطلق بر روی ساکنین، مخصوصاً در فصل زمستان است. همچنین، پیامدهای دیگری در رژیم غذایی ملی موجود دارد. دما. نیاز به تنظیم حرارت سازوکار[8] بدن را تحت تأثیر قرار می‌دهد و کمک شایانی به توضیح تفاوت‌های مصرف غذایی جهانی می‌کند. برای مثال مصرف غذا با کالری پایین، پروتئین پایین و شکر در مناطق گرم شدت دارد. در آب‌وهوای گرم، مردم مصرف غذایی کمتری دارند و درنتیجه به غذایی باانرژی بالا نیازمند هستند. (این دانش فرماندهی نظامی ایالات‌متحده آمریکا برای تنظیم رژیم غذایی سربازان مستقر در نکات مختلف جهان است). در همین راستا سوخت‌وساز کندتر بدن در محیط‌های گرم مشکلات فراوانی در مصرف الکل به وجود می‌آورد و این دلیل ممنوعیت الکل در برخی از مذاهب خاص همچون اسلام است.

رژیم غذایی و آب‌وهوایی همراه باهم فرایندهای نورون[9] را تحت تأثیر قرار داده و منجر به شکل‌گیری صفات و خصوصیات ملی کلیشه‌ای می‌گردد. با توجه به بیانگری‌های اجتماعی، جنوبی‌ها به‌طور متوسط نمایشی‌تر نسبت به مردمان در حال زندگی در قطب‌های جغرافیایی زمین عمل می‌نمایند. به دلیل آنکه گرما باعث افزایش ترشح و سنتز نورآدرنالین[10] می‌شود؛ این پدیده‌ها همراه با غذاهای تند، باعث ایجاد بی‎‌قراری و تحرک می‌شوند. نورآدرنالین باعث تقویت عکس‌العمل‌های عاطفی به هر نوع محرکی اعم از مثبت یا منفی می‌شود.

در نقطه نظرات بالا جزء مهم تقسیم‌بندی بازارهای جهانی توسط آب‌وهوا منطبق بر منطق خوشه‌بندی و نکات مهم در مورد نحوه‌ی پدیدار شدن فرهنگ به‌عنوان تابعی از عوامل بیولوژیکی را ارائه دادیم.

ژنتیک فاکتور بعدی از تقسیم‌بندی جغرافیایی و قومیتی است. درواقع، یکی از مهم‌ترین پتانسیل‌ها در یک فرد خصوصیاتی است که از والدین به او منتقل می‌گردد. در این مجموعه‌ی خصوصیات، فقط صفات شخصیتی وجود ندارد بلکه دارای صفاتی همچون نوع‌دوستی، بی‌اشتهایی، نگرش‌‌های طالع‌بینی، فعالیت‌های ورزشی، حضور در کلیسا، خوردن صبحانه، تحصیلات، ظهور صفات مدیریتی، پذیرش هنر مدرن، چاقی، رفتار پدرانه و مادرانه، خواندن کتاب، نحوه‌ی احساس، مصرف سیگار و مهارت‌های اجتماعی نیز هست (موارد دیگر را می‌توان از Freeze 2008 پیدا کرد).

درنتیجه توزیع بایوجغرافیایی[11] تنوع ژنتیکی یکی از جنبه‌های مهم در نظر گرفته می‌شود. تفاوت‌های ارثی در میان مردم باعث آشکار شدن تفاوت‌های دیگر شده و مطالعه درزمینه‌ی صفات رفتاری توسط بازاریابان امری کاملاً مشروع است. اگرچه "نژاد "[12] در چنین زمینه‌هایی باید استناد شود اما به دلیل آنکه اگر یک پژوهشگر بر روی الگوهای مختلف رفتاری تمرکز نماید نمی‌تواند بین چندین سبک مختلف قضاوت خوبی داشته باشد، از آن چشم‌پوشی می‌شود. اولین و واضح‌ترین پدیده‌ در حساسیت‌های غذایی بیماری و تحمل است. برخی از مطالعات امروزه بر روی ژنوم[13] انسان و تغییرات منطقه‌ای انجام می‌پذیرد. از کارهایی این مقوله می‌توان موارد زیر را نام برد:

  1. انتخاب نامزدهایی از قاره‌های مختلف و پتانسیل سنجی ژن‌های حساس به الکل در آسیا
  2. تحمل لاکتوز[14] در اروپا و مقایسه‌ی آن با اجداد مشترک آفریقایی (ویت[15] و همکارانش 2006)

جالب‌توجه است که بسیاری از این جهش‌ها که تغییرات رنگ‌دانه‌ی پوست را بر عهده‌دارند در دوران نسبتاً اخیری رخ‌داده‌اند. تغییرات به حدوداً در 10000 سال قبل برمی‌گردند و دلایلی همچون سازگاری با محیط‌زیست و حتی فعالیت‌های اقتصادی همانند چرای گاوها برای بهره‌مندی از شیر آن‌ها در اروپا بانی این تغییرات بوده است. در همین راستا ما نشانه‌هایی داریم که تأیید می‌کنند تکامل ژنتیکی یک فرایند مستمر است که با توجه به تأثیرات بیرونی و رانش ژنتیکی رخ می‌دهد. افراد ساکن در یک منطقه و دارای یک‌زبان گویشی شانس بیشتری برای ازدواج باهم دیگر دارند. بعضی از زوج‌ها بیش‌تر در معرض رانش ژنتیکی قرار دارند. تنوع، در جمعیت خاص نیز رشد می‌کند (رشد منفی تولید تنگنا و باعث کاهش تنوع می‌گردد). هم‌چنین جمعیت‌های کوچک‌تر تمایل دارند که ژنتیک منسجم‌تری داشته باشند؛ درنتیجه فرایندهای طبیعی، تشابهات ژنتیکی و تفاوت‌های بین نژادها را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به‌عنوان‌مثال، مراتب بسیار بیش‌تر تنوع ژنتیکی در جمعیت بومی آفریقای سیاه وجود دارد و با یک نگاه سطحی می‌توان حدث‌زد که آسیایی‌ها و آمریکایی‌ها ژنتیک‌های بسیار ناهمگونی دارند (Tichkoff & Kidd 2004).

تفاوت‌های ژنتیکی علاوه بر نیازهای بدنی، فرایندهای عاطفی و ذهنی را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد. برای نمونه حمل‌ونقل ژن سروتین[16] (SLC6A4) در اروپا و آسیای شرقی نسبت به قبیله یوروبا[17] در آفریقا را می‌توان نام برد. با استفاده از تصویربرداری‌های مغزی که توسط محققان[18] دانشگاه MIT در سال 2008 میلادی تفاوت‌های چشمگیری در حالت‌های خاصی از فرهنگ انجام کارهای تصویری به دست آمد. این مشاهدات برای بررسی و تأیید تأثیرات فاکتورهای فرهنگی شناخته‌شده از طریق مقایسه‌ با روانشناسی فردگرایی آمریکایی و استقلال اشیاء انجام شد. در مقابل ایالات‌متحده آمریکا (استقلال اشیاء)، فرهنگ آسیای شرقی به حرکت جمعی و وابستگی متقابل اشیاء به هم وابسته است. این آزمایش‌ها شاید به‌اندازه‌ی بررسی کامل و اندازه‌گیری‌ دقیق، مفید نباشد اما بااین‌وجود توانایی اثبات این قضیه که تفاوت‌های فرهنگی باعث تفاوت در فعالیت‌های مغزی می‌گردد را دارد. درواقع فعالیت مغزی در مناطق پیشانی و جداری که اغلب مرتبط با کنترل توجه و هوشیاری هستند، در حالتی که در طی آن احکام فرهنگی با قضاوت غیرمنتظره انجام می‌گردد بیشتر از حالتی که قضاوت منتظره دارد. فرض کنید تسلط بر پردازش مغزی ملزم به استفاده کمتر از منابع باشد، در موردی همچون مالیات بیشتر انجام مقایسه مغزی به حالت نسبی/مطلق برای آمریکایی‌ها/آسیای شرقی به‌صورت ترک حالت همیشگی برای آن‌ها معنا می‌شود.

علاوه بر این مشاهدات موارد دیگری همچون:

  1. شناسایی قوی‌تر با استفاده از موارد فرهنگی
  2. الگوهای فرهنگی خاص قوی‌ برای فعالیت مغزی

را نام برد.

آقای گوتچز[19] و همکارانش در سال 2006 میلادی در یک چشم‌انداز مشابه با موضوع ما با این موضوع پی بردند که آمریکایی‌ها بیشتر بر اشیاء تمرکز می‌کنند، درحالی‌که آسیای شرقی‌ها (برای مثال سنگاپور) بیشتر به روابط و مفاهیم توجه دارند (مثلاً ارائه اطلاعات به‌صورت عکس).

سه روش اصلی در نحوه ارائه دادن اطلاعات با مشتریان وجود دارد:

  1. فقط شیء
  2. پس‌زمینه‌ی[20] منظره‌ای
  3. شیء همراه با پس‌زمینه

اغلب گرو‌ه‌های مورد آزمایش اهمیت وجود عکس را تأیید می‌کنند. ضمناً مغز برای پیدا کردن الگوهای رمزگذاری شده داخل عکس و نسبت و تناسب عکس را نیز اسکن می‌کند. نتایج، نقش اهمیت برداشت‌های تحلیلی از هر موضوع را در فرهنگ‌های مختلف نشان می‌دهد. با توجه به پردازش تصاویر اشیاء، در مغز آمریکایی‌ها مقدار مناطق بیش‌تری از قشر خلفی[21] مغز نسبت به آسیای شرقی فعال است. این نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها بر روی ویژگی‌ها و خصوصیات معنایی و فضایی شیء بیش‌تر نسبت به آسیای شرقی‌ها، تمرکز می‌کنند. در مقابل، با توجه به پس‌زمینه‌ی پردازش، در مغز آسیای شرقی‌ها مقدار دخالت بیش‌تری از سینوس‌های مغزی[22] که مسئولیت پردازش‌های ساختاری تنظیمات پیچیده بر عهده‌ی آن‌هاست، وجود دارد. یک پدیده‌ی پیچیده‌ی دیگر نیز وجود دارد. هنگام انتخاب نمونه‌ها از شهروندان ارشد یک منطقه تفاوت‌های قومیتی بسیار چشمگیرتر می‌شود (Goh و همکارانش 2007). این مشکل اولین گرایش تقویت‌شده در طول عمر زندگی‌شان است. تفاوت در نحوه‌ی سؤال کردن (سنگاپوری‌های مسن کمبود بیش‌تری در پردازش شیء نسبت به آمریکایی‌های مسن را نشان می‌دهند) باعث درک متفاوت از تصاویر بصری مغز[23] و آگاهی موشکافانه از تصاویر می‌شود. هنوز هنگامی‌که از چینی‌های مسن درخواست می‌شود که توجه زیاد بر روی یک شیء داشته باشند، توانایی چشمگیری در تعامل مناطق مغزی مربوطه که به‌سادگی نمی‌توان فعال گردند را دارند.

ما هنوز بسیار دور از حل معمای مغز و فرهنگ هستیم اما شاید قیاس با مطالعات اخیر در یک موضوع مشخص بتواند الهام‌بخش باشد. محققان نشان داده‌اند که تمرین کردن یک حرفه خاص (همانند راننده تاکسی و نواختن موسیقی) یا تکمیل مهارت خاصی در بدن منجر به تغییرات آناتومیک در یک قسمت معین از مغز می‌شود؛ بنابراین امکان ارتباط فرهنگ با مغز به‌وسیله‌ی فرمول "استفاده از آن یا از دادن آن " گمانه‌زنی‌های جالبی را ارائه می‌دهد.

در مطالعه‌ی آقای فالک[24] و همکارانش که قبلاً از آن ذکر شد، همراه با ماهیت همسان پاسخ به‌وسیله‌ی کره‌ای‌ها و اروپایی‌های آمریکایی، تفاوت‌های معنی‌داری هم مشاهده شد. به‌طور خلاصه، آمریکایی‌ها در درگیر کردن مناطق مغزی در فرایند‌های اجتماعی-عاطفی دارای درجه‌ی بیش‌تری نسبت به کره‌ای‌ها بوده و هنگام خواند موارد قانع‌کننده نسبت به موارد غیر قانع‌کننده بهتر عمل می‌کنند. مناطق موردنظر مغز به‌طورمعمول در فرایندهای عاطفی (آمیگدال، هدایت شکم)، شناخت اجتماعی (سولکس[25] خلفی مغز، قشر کمربندی[26] مغز) و پشتیبانی حافظه دخیل هستند.

یکی از پسوندهای تطبیقی مطالعات فرهنگی مربوط به شخصیت‌های کلیشه‌ای ملی‌ است. نظرسنجی‌های بی‌شماری تلاش می‌کنند میانگین سطح صفات شخصیتی اعضای یک فرهنگ که عموماً داخل یک کشور خاص می‌باشند را ارزیابی نمایند. یکی از کارهای معروف توسط گروه بزرگی با رهبری مک‌کرای[27] و تراسیانو[28] در سال 2005 میلادی انجام‌شده است. در این نتایج برونگرایی بیش‌تری توسط اروپاییان و آمریکایی‌ها نسبت به آسیایی و آفریقایی‌ها دیده‌شده است. به‌طور خاص برای به تصویر کشیدن یک منظور به نظر می‌رسد که استرالیایی‌ها نسبت به چینی‌ها‌ و تایوان‌ها از سرعت پایین‌تری برخوردارند. مردمان جمهوری چک و اسلواکی سازگاری بیش‌تری را از خودشان نشان می‌دهند. فرانسوی‌ها دارای ناراحت‌های روانی و المانی‌ها و سوئیسی‌ها دارای احترام‌گذاری پایینی هستند. آرژانتینی‌ها دارای ذهن بازتری نسبت به همسایگان خود همچون شیلی هستند. درحالی‌که چنین مشاهداتی باید بااحتیاط کامل انجام پذیرد، در یک برهه زمانی تفاوت‌های رفتاری بین چندین فرهنگ ریشه در تفاوت‌های ژنتیکی و فاکتورهای محیط‌زیست دارد. به‌عنوان‌مثال دلایل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی زندگی در چین و تایوان یکسان نیست. بااین‌حال، در مطالعات انجام‌شده مردمان مناطق شترند و تایوانی چینی دارای برخی صفات شخصیت همانندی هستند. حتی می‌توان گفت در اواخر قرن بیستم میلادی آلمانی‌ها خود دارای دوشاخه غربی و شرقی (کمونیست) بودند. دیوار برلین و رژیم‌های سیاسی مختلف برای 30 سال، تفاوت‌های زیادی بین آلمان‌ها ایجاد کردند (Angleitner & ostendorf 2000).

درنهایت می‌توان گفت برای آدم‌هایی بافرهنگ‌های مختلف انواع مختلفی از استدلال‌های قانع‌کننده لازم است. مردم بافرهنگ‌های مختلف مستلزم پاسخ‌های مختلف برای القای حس لذت بردن از زندگی به آن‌ها، هستند. در یک برهه زمانی مردمان دارای بیعت قوی با یک گروه (آسیای شرقی) بسیار دقیق‌تر به انجام دادن یک تصمیم فکر می‌کنند و دلیل آن جلوگیری از رخ دادن اشتباه است (Aaker & Lee 2001).

 

ترجمه سیاوش عزیزی

 

[1]Neurophysiological

[2]Motivational

[3]Dopamine

[4]Serotonin

[5]Caffeine

[6]Nicotine

[7]Alcohol

[8]Metabolism

[9]Neuronal

[10]Noradrenaline

[11]Bio geographical

[12]Race

[13]Genome

[14]Lactose

[15]Vaight

[16]Serotonin

[17]Yoruba

[18]Hedden و همکارانش 2008

[19]Gutchess

[20]Background

[21]Posterior

[22]Fusiform Gyros

[23]Occipital lateral

[24]Falk 2010

[25]Sulcus

[26]Cingulate

[27]Mccrae

[28]Teracciano

  انتشار : ۱۶ فروردین ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 1013

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

سلام دوست عزیز: فرقی نمیکند که شما صاحب یک بیزینس باشید یا یک پیج شخصی داشته باشید ویا حتی کارمند یا کارگر باشید همه چیز به سرعت در حال پیشروی به سمت دنیای دیجیتال مارکتینگ و شبکه های مجازی است و چیزی که باعث پیشرفت شما در کار میشود داشتن اطلاعات درست و به روز است. پدر و ...

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

همانطور که می دانید یکی از الزامات اولیه راه اندازی یک کسب و کار فاکتور فروش می باشد. اگر دوست ندارید هزینه گزافی بابت طراحی فاکتور بپردازید و تمایلی هم به استفاده از فاکتورهای آماده که در بازار به فروش می رسد ندارید می توانید از فاکتورهایی که با فرمت های Word و Excel و ...

مجموعه سوالات چهار گزینه ای و تشریحی اطلاعات

مجموعه سوالات چهار گزینه ای و تشریحی اطلاعات

این مجموعه سوالات شامل سوالات اطلاعات عمومی و سیاسی آزمون های مختلف استخدامی اعم از وزارت نیرو ، وزارت نفت ، آموزش و پرورش ، آزمون های استخدامی بانک های مختلف ، پرستاری ، امور مالیاتی ، دستگاه های اجرایی و سایر آزمون های استخدامی می باشد. پوشه سوالات اطلاعات عمومی و ...

کتاب اسرار خوراکیها بصورت فایل PDF

کتاب اسرار خوراکیها بصورت فایل PDF

کتاب حاضر یکی از بهترین کتابهای عصر حاضر است که توسط استاد غیاث الدین الجزایری تالیف شده است، اگر اهل کتاب مطالعه هستید پیشنهاد می کنم مطالعه کنید. این کتاب داری یک جلد می باشد نام کتاب: اسرار خوراکیها نویسنده: دکتر غیاث الدین جزایرى تعداد جلد: 1 تعداد صفحات: 348 فرمت کتاب: PDF ...

اکسل جامع محاسبه ی سود و زیان در خرید و فروش ارز

اکسل جامع محاسبه ی سود و زیان در خرید و فروش ارز

این اکسل شیت ها مختلفی دارد (اگر ارز مورد نظر تون در شیت ها نبود، براحتی میتونید از یکی از شیت ها کپی تهیه کنید و اونو ادیت کنید -که فرمول نویسی ها هم توش بمونه-) و تماما توسط خودم درست شده. سطر اول اطلاعاتِ هر جدوا رو نگهداشتم که فرمول ها حفظ بشه. پس از وارد کردن اطلاعات خرید تون ...

کسب درآمد اینترنتی و دائمی به صورت صفر تا صد کار

کسب درآمد اینترنتی و دائمی به صورت صفر تا صد کار

(بسم‌الله الرحمن الرحیم) سلام به دوستان عزیز و همراهان همیشگی ما خوش آمدید. اومیدوارم در این شرایط بد هیچ کس دغدغه مالی نداشته باشد.. کسب درآمد اینترنتی طی چندین سال تا به امروز رشد بسیار زیادی داشته است. کسب درآمد بدون خارج شدن از منزل می‌شود به راحتی به درآمد ...

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶

به نام خداوند بزرگ و روزی دهنده با سلام چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵‌.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم برای پاسخ به این سوال خواندن این کتاب را بسیار توصیه میکنم موفق و سلامت و ثروتمند باشید ...

مجموعه -صفر تا صد راه اندازی کارگاه جوراب

مجموعه -صفر تا صد راه اندازی کارگاه جوراب

نام محصول: مجموعه صفرتاصد راه اندازی کارگاه جوراب بافی تهیه کننده: دوران راهبی انتشار: وبسایت بچه‌های نساجی دانشگاه یزد فرمت محصول: کتاب الکترونیکی(PDF) + ویدئو MP4 قابل پخش در: موبایل، تبلت، کامپیوتر و ... مخاطب این بسته آموزشی: تمام افراد مبتدی که حداقل سرمایه 5 میلیونی ...

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان آیا می خواهید کنترل دقیق بر روی تعداد ساعت دقیق کاری تمام کارمندانتان داشته باشید ، یک جدول طراحی شده با نرم افزار اکسل -پی دی اف و عکس برای شما آماده کرده ایم که بوسیله آن می توانید ساعت ورود و خروج روزانه کارمندانتان را ثبت ...

مجموعه سوالات چهار گزینه ای کامپیوتر و فناوری

مجموعه سوالات چهار گزینه ای کامپیوتر و فناوری

این مجموعه سوالات شامل سوالات کامپیوتر و فناوری اطلاعات (ICDL)آزمون های مختلف استخدامی اعم از وزارت نیرو ، وزارت نفت ، آموزش و پرورش ، آزمون های استخدامی بانک های مختلف ، پرستاری ، امور مالیاتی ، دستگاه های اجرایی و سایر آزمون های استخدامی می باشد. این مجموعه سوالات ...

نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و

نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و

این بسته پیشنهادی که توسط سایت حسام جمع آوری شده شامل: 230نمونه سوال تستی باجواب نام محصول:نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و تشریفات تعداد مجموع سوالات: 230نمونه سوال با جواب آزمون ادواری نمونه سؤالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و تشریفات می ...

ممبر پلاس برلیان

ممبر پلاس برلیان

امکانات: +افزایش ممبر فیک + افزایش بازدید +افزودن عضو به کانال,گروه,ربات +افزودن همزمان به ده کانال موارد لازم جهت استفاده: تی دیتا ======================== ==================== =============== ======== ==== == = ...

دریافت فایل : ممبر پلاس برلیان
کتاب آموزش خیاطی انواع لباس مجلسی

کتاب آموزش خیاطی انواع لباس مجلسی

نـوع فایـل: PDF تعداد صفحات : 291 اگر شما هم جز آن دسته از علاقمندان به هنر خیاطی هستید به راحتی می توانید با استفاده از این مجموعه آموزشی لباس های مجلسی و ماکسی زیبا بدوزید و بر تن کنید مجموعه حاضر یکی از کامل ترین مجموعه های آموزش خیاطی است که دارای یک مزیت عالی است و آن ...

دانلود کتاب کشف المحجوب

دانلود کتاب کشف المحجوب

کشف‌المحجوب کتابی‌است تعلیمی در تصوف از علی بن عثمان هجویری. از قرائن ایدون استنباط می‌شود که نوشتن کتاب پیش از ۴۶۵قمری آغاز شده‌است و پس از ۴۶۹به پایان رسیده‌است.کشف‌المحجوب از قدیم‌ترین کتاب‌هایی‌است که به زبان فارسی در تصوف نوشته شده‌است و ...

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ روی لینک زیر کلیک نمایید و این فایل را رایگان دانلود نمایید از سایت یا وبلاگ خود درآمد میلیونی کسب نمایید خیلی ها وبلاگ دارند ولی نمی توانند از آن کسب درآمد نمایند. وبلاگ شما شاید صد نفر بازدید کننده در روز داشته باشد و یا بیشتر و یا کمتر ... ...

کتاب پدر پولدار پدر بی پول رابرت کیوساکی نسخه pdf

کتاب پدر پولدار پدر بی پول رابرت کیوساکی نسخه pdf

کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی نسخه pdf کتاب پدر پولدار پدر بی پول، اثر رابرت کیوساکی‌ و شارون لیچر یکی دیگر از کتاب های موفقیت است که در زمینه ساخت باورهای ثروت ساز توانسته فروش بسیار خوبی در سراسر جهان داشته باشد. در ایران نیز تمامی کارآفرینان این کتاب را ...

دانلود کتاب مجربات باقر(نایاب)

دانلود کتاب مجربات باقر(نایاب)

همانطور که شاهد هستیم امروزه کتابهای دعا وطب سنتی در بازار زیادند اما متاسفانه به دلیل سخت ونا مفهوم یا نا قص بودن یا حتی غیر عملی بودن دستورات اینگونه کتابها ابدا قابل استفاده نیستند : دوستان همچنین شاهد این هستیم که بعضی از سایت های نا معتبر اقدام به فروش این کتاب با قیمت ...

پکیج کسب و کار اینترنتی کامل و خاص + هدیه ویژه

پکیج کسب و کار اینترنتی کامل و خاص + هدیه ویژه

-راه هاییکه خود ما با آنها به موفقیت رسیدیم- - اگرواقعا به درآمد نیاز دارید و خواهان موفقیت هستید، با دقت مطالب این صفحه را کامل تا انتهای آن مطالعه کنید. در غیر این صورت، می توانید با خیال راحت این صفحه را ترک کنید :) - همیشه یادتون باشه که : «شما نباید برای پول ...

کسب در آمد روزی ۵۰ هزارتومان الی ۱ میلیون تومان

کسب در آمد روزی ۵۰ هزارتومان الی ۱ میلیون تومان

سلام و درود فراوان به همه دوستان عزیز و علاقه مندان به کسب درآمد و موفقیت کسب در آمد روزی ۵۰ هزارتومان الی ۱ میلیون تومان در روز امروزه همه افراد به دنبال راهی برای کسب درآمد زیاد در قبال کار راحت و آسان و زمان کاری بسیار کم هستند. خیلی جالبه که بدانیدکه این راه جادویی فوق ...

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان

روشی برای فالوور و لایک اینستاگرام براتون گذاشتیم، که با قیمت ناچیزی میتونید جلوی دوستاتون کلاس بزارین :) توجه : این برنامه مصارف دیگری هم دارد که خودتان با آن آشنا خواهید شد. تذکر مهم : تمامی سوالات و مشکلات شما در تلگرام و با آیدی کارشناس پشتیبانی یعنی ...

فاکتور فروش رسمی مورد تایید دارایی

فاکتور فروش رسمی مورد تایید دارایی

از آنجایی که واحدهای تجاری صورتحساب فروش کالا و خدمات و یا ارائه خدمات دریافتی از دیگر واحدهای تجاری را در حسابهای هزینه و یا دارایی ثبت می‌نمایند جهت تعیین قابل پذیرش بودن وجوه پرداختی به عنوان هزینه، پیشنهاد می‌گردد ماده ۱۴۷ قانون مالیتهای مستقیم و ماده ۱۴۸ همان قانون ...

کتاب لطفا گوسفند نباشید جلد یک و دو (فارسی)

کتاب لطفا گوسفند نباشید جلد یک و دو (فارسی)

کتاب لطفاً گوسفند نباشید به اهتمام محمود نامنی از جمله برترین کتاب های خودشناسی و اصلاح الگوی زندگی شخصی است که در چند سال اخیر نگارش یافته است. خواندن این کتاب را برای همه افرادی که نمی خواهند گوسفند بمانند توصیه می نماییم. (انسان نمی تواند به آسمان نیندیشد ،مگر انسان ...

کسب درآمد اتوماتیک با لپ تاپ یا کامپیوتر

کسب درآمد اتوماتیک با لپ تاپ یا کامپیوتر

کسب درآمد واقعی با کامپیوتر یا لپ تاپ اگر تا کنون نتوانسته اید از اینترنت پول دربیاورید من به شما در این پکیج آموزش میدم که چطوری کسب درآمد کنید افراد مختلفی روش های کسب درآمد رو به شما یاد میدن که 99% به هیچ وجه قابل استفاده نیست ولی من در این روش خودم ابتدا شروع ...

کتاب آموزشی ذذهن آگاهی و بوکتچیوددرمانی+دانلود

کتاب آموزشی ذذهن آگاهی و بوکتچیوددرمانی+دانلود

با کد تخفیف Salam2 این کتاب را با ۵۰٪ تخفیف از فایل کاربردی دریافت کنید. ذذهن آگاهی و بوکتچیوددرمانی از زیرشاخه های روان درمانی ست که بنیان آن را امید نعمتی بنا نهاده است. او در سال ۲۰۱۹ میلادی اولین کتاب خود را ...

دانلود کتاب قدرت اراده اثر پل ژاگو

دانلود کتاب قدرت اراده اثر پل ژاگو

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کتاب‌های مرتبط کتاب هدف ...

طرح توجیهی پرورش گل و گیاه در گلخانه (پیتوس و نخل

طرح توجیهی پرورش گل و گیاه در گلخانه (پیتوس و نخل

نـوع فایـل: Word تعداد صفحات : 22 دانلود پروژه کارآفرینی پرورش گل و گیاه در گلخانه ( پیتوس و نخل زینتی )موضوع : پروژه کارآفرینی توضیح : مقصود از طرح هر پروژه صنعتی و یا خدماتی می باشد که پس از اجرا و در نهایت منجر به ارائه یک محصول و یا خدمت می شود. که در این پروژه به صورت ...

دانلود نمونه نامه های اداری با فرمت - pdf

دانلود نمونه نامه های اداری با فرمت - pdf

نامه های اداری معمولاً مقدمه ای دارند، این مقدمه ممکن است کوتاه و در چند کلمه خلاصه شود یا چندین سطر را به خود اختصاص دهد. هر مقدمه ای با توجه به موضوع آن صورت مختلفی خواهد داشت. چنانچه نامه تهیه شده در پاسخ یا پیرو نامه ای باشد، در این حالت ذکر شماره و تاریخ و عنوان مختصر موضوع ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

آذربایجان غربی، مهاباد، مجتمع تجاری و اداری نور، واحد 341، شتابدهنده کسبوکار کارما

تیچیار، زیر نظر گروهی از متخصصان علوم تربیتی، تکنولوژی آموزشی و آی تی بوده و سعی می‌کنیم در نیازسنجی، یادگیری عمیق‌تر و ارتقا سطح حرفه ای شما گامی برداریم. امید است تیچیار بتواند نیازهای شما را با کمک خودتان تشخیص داده و ...

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما