فروشگاه محتوای دیجیتال تیچیار | TEEACHYAR

فروشگاه محتوای دیجیتال تیچیار | TEEACHYAR

تیچیار، زیر نظر گروهی از متخصصان علوم تربیتی، تکنولوژی آموزشی و آی تی بوده و سعی می‌کنیم در نیازسنجی و ارتقا سطح حرفه ای شما گامی برداریم.

نظرسنجی سایت

آمار سایت

نظرسنجی سایت

چه دسته بندی محصولاتی را به سایت اضافه نماییم؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

 • بازدید امروز : 124
 • بازدید دیروز : 178
 • بازدید کل : 224769

بازاریابی برای مصرف‌کنندگان با افسردگی و اختلالات خلقی - گردآوری سیاوش عزیزی


بازاریابی برای مصرف‌کنندگان با افسردگی و اختلالات خلقی - گردآوری سیاوش عزیزی

وضعیت عصبی خرید

محتمل است که ارتباطات عصبی یک شخصیت تعیین‌کننده‌ی نوع خرید خریداران است. بر این اساس، نقشه‌برداری از سبک‌های مختلف پاسخ محرک‌های محیطی به احساسات مختلف و الگوهای عملکرد اجرایی که می‌تواند نشان‌دهنده‌ی برخی الگوهای جهانی به‌وسیله‌ی پیش‌بینی اینکه شخص در نظر دارد که یک ماشین تازه بخرد، یا بسته‌ی تعطیلات بخرد و یا بیمه سلامت بگیرد، بسیار بااهمیت است. نحوه‌ی اجرای فرایندها بر روی اشخاص نشان‌دهنده‌ی این است که شرایط خرید در کدام تقسیم‌بندی مشتریان قرار دارد. درنتیجه ما مدافع تقسیم‌بندی مغز و اعصاب به‌عنوان یک نتیجه‌ی مستقیم از گروه‌بندی کردن خریداران با ویژگی‌های شخصیتی هستیم.

نقطه‌ی شروع تحقیق این نوع تقسیم‌بندی افرادی با سطح عملکرد مغزی پایین "مصرف‌کنندگان بی‌سواد " که در حدود 20% از ایالت متحده آمریکا را شامل می‌شوند، هستند (دانشگاه D.C. 2007). مهارت‌های ریاضی پایین، تسلط پایین‌بر خواندن، نوشتن و واژگان منجر به امیال شناختی متفاوت (استدلال بتنی و تفکر تصویری) می‌گردد. هنگام تبلیغات برای این گروه از مهارت‌های ترکیب‌بندی مواد داخل بازار، نمایش داخل مغازه و تبلیغات قیمتی استفاده می‌گردد. علاوه بر این عملکرد مصرف‌کنندگان بی‌سواد برای خرید بیش‌تر تمرکز بر خصوصیات محصول دارد و برندهای جدید را نمی‌پذیرند. آن‌ها در خرید بسیار پرتنش هستند و خرید مواد غذایی برای آنان دشوار است و اضطراب ناشی از خرید آنان بسیار خسته‌کننده است. این دسته از مصرف‌کنندگان نتنها دارای مشکل برجسته‌ای از گروه‌های متمایز خریداران هستند بلکه توانایی و تمایل به پردازش در آن‌ها کم است (Viswanthan و همکارانش 2005).

 

مصرف‌کنندگان با افسردگی و اختلالات خلقی

تعداد افراد مبتلا به اختلالات خلق‌وخوی و دارای رفتار وسواس فکری بسیار قابل‌توجه است. بر اساس برخی تخمین‌های محافظه‌کارانه، 340 میلیون نفر در سراسر جهان از افسردگی رنج می‌برند (اطلس سلامت روانی-سازمان تجارت جهانی 2005) بر طبق یک سری برآوردها حدود 20 الی 35 میلیون نفر از این افراد در ایالات‌متحده آمریکا زندگی می‌کنند.

افرادی که از افسردگی اساسی رنج می‌برند با افراد سالم در فعالیت‌های مغزی تفاوت دارند. یکی از عوامل افسردگی، کاهش حس بویایی است (Ortega-Henandez و همکارانش 2009). این به‌خودی‌خود باعث به وجود آمدن بازار محصولات با تکیه‌بر عطر می‌گردد. نتنها افراد افسرده نیاز به بوی شدیدتری برای احساس همانند با بقیه دارند بلکه تحت تأثیر مثبت‌اندیشی آروماتراپی[1] نیز قرار دارند.

سورگالیدز[2] و همکارانش در سال 2003 میلادی اسکن مغز شرکت‌کنندگان نامزد در حالت‌هایی همراه یا خاطرات غم‌انگیز و شاد را ارائه دادند. آن‌ها متوجه کاهش فعالیت در VMPFC در افراد سالم هنگام مواجه‌شدن با محرک‌های شادی و افزایش آن در هنگام محرک‌های غمگین شدند. الگوهای مخالف در افراد افسرده پیدا شد: هنگام به خاطر آوردن لحظه‌های شاد VMPFC ها بسیار سخت کار می‌کنند. در هنگام مواجه‌شدن با لحظه‌های غم‌بار به‌نوبه‌ی خود تلاش خاص در VMPFC وجود نداشت اگرچه یک حالت پیش‌فرض برای خاطرات غم‌انگیز در افراد ناراضی وجود دارد. هنگامی‌که از دست دادن تعادل روانی همراه با افسردگی، PWB رخ می‌دهد. شواهد بیش‌تر این ادعا را ثابت می‌کند که بین افراد خوش‌بین و بدبین به دلیل پدیده‌های عصبی تفاوت وجود دارد. آنان همچنین نشان دادند که فعالیت با دامه[3] کاهش‌یافته و زمان زیادتری برای ارزشیابی ماهیت خطر برای افراد لازم است (VanRee و همکارانش 2007). ارزیابی کندتر سیگنال‌های مغزی احتمالاً نشان‌دهنده‌ی تعصب منفی کمتر افراد شادتر نسبت به افراد افسرده است. افراد افسرده ارزیابی منفی سریع‌تری از محرک‌های منفی دارند. منطقی است افراد به‌طور ذاتی شاد، خوش‌بین‌ترند.

تمایز بین مصرف‌کنندگان افسرده در نگرش‌های بسیار عاطفی خود نسبت به خرید محدود به تأثیرات مقررات و ضعف ارزیابی و عدم رضایت خود آنان است. نوسانات خلقی مکرر نیاز به پادزهر استرس و غم دارد. یک لینک قابل‌توجهی بین افراد افسرده که باعث عدم کنترل خرید می‌گردد، خرید وسواسی و اجبارگونه (اجبار به خود) است. حدود 9% از بزرگ‌سالان ایالت متحده آمریکا خریداران اجباری هستند (Rigway و همکارانش 2008). به این معنی که حدود 16 میلیون آدم (زن-مرد)! (Koran و همکارانش 2006). زنان دارای وسواس خرید لباس، لوازم‌آرایشی و بهداشتی، طلا و جواهر، کفش و اقلام آشپزخانه را می‌پسندند. مردان دارای تمایل به ولخرجی در وسایل الکترونیکی، خرید سهام شرکت‌ها و ... دارند (به‌طورمعمول قماربازی نیز می‌کنند). با دقت قابل‌توجه دانشمندان علوم اعصاب اسپانیایی بر روی بیماران OCD توانستند تغییرات کلی ساختار مغز را شناسی نمایند (Soriano-Mas و همکارانش 2007).

علاوه بر این مردمان دارای اختلالات وسواسی-اجباری مقدار سروتونین کمتری در خونشان جاری است (Marazziti & Cassano 2003). در مقایسه با مقدار بالاتری از سروتونین که باعث تسهیل استراحت ذهنی می‌شود، کمبود نسبی این ناقل عصبی، مصرف‌کنندگان را به دنبال تماس اولیه جالب و غلبه بر اضطراب هنگام مواجهه با شیء جدید تشویق می‌کند. درست همانند عشق، خریداران اجباری فقط در یک وسواس ساکن هستند.

خریداران وسواسی خود را مجبور به استفاده از یک مجموعه موارد خاص که به‌سختی مورداستفاده قرار می‌گیرد، می‌کنند. گزارش‌های بسیاری حاکی از خرید چند مورد متشابه توسط آنان است (همانند یک نوع لباس خاص). در تجربه‌های ارضاء کننده فوری به‌وسیله‌ی خریداران اجباری شانس خرید دوباره تحت شرایط متشابه وجود دارد.

انگیزه اصلی در پشت خرید افراد وسواس تمایل واقعی برای خرید نیست، بلکه بهبود موقتی اعتمادبه‌نفس آن‌هاست. بسیاری از خریداران اجباری هرگز شیء خریداری‌شده را کامل استفاده نمی‌کنند و حتی نسبت به افراد سالم حالت منفی را بیش‌تر نشان می‌دهند. این موارد احتکار وسواس در جنبه‌های دیگر اختلال‌ها دیده می‌شود. بیش از 3/1 بیماران OCD در ایالات‌متحده آمریکا بیماران وسواسی هستند. در مطالعات بر پایه‌ی PET بر روی متابولیسم دسته‌بندی‌های مختلف بیماران OCD مغزی ساکسینا[4] در سال 2007 میلادی متوجه برخی ویژگی‌های منحصربه‌فرد مغزی بر روی وارد بسیار محافظه‌کارانه شد. رخداد قابل‌توجه در کاهش پتانسیل بالقوه ACC اختلال در قوی تمرکز، انگیزه و حل مشکلات است. علاوه بر این گروه‌های احتکاری کاهش بیش‌تر فعالیت‌های فردی در کمربندی مغز نسبت به اشیاء کنترل سلامت را نشان داده‌اند. در این منطقه‌ی مختصاتی جهت‌گیری فضایی و حافظه، تعامل کمتر، توضیح می‌دهد که چرا افراد بیمار نسبت به افراد سالم استرس بیشتری برای از دست دادن اموال خوددارند. به‌غیراز وسواس، رفتارهای جمع‌آوری و صرفه جویانه بیش‌تر مربوط به شرایط سنی، زوال عقلی و انواع اختلالات شناختی است.

اگرچه بعضی تجارت‌ها "رویای " خریداران را به نمایش می‌گذارند، خریداران اجباری، بازهم رضایت زیادی از خرید ندارد. با توجه به کثرت این خریداران و انجام تحقیقات بدنی بسیار زیاد در پایگاه‌های اختلالات بالینی، بسیار شگفت‌انگیز است که چگونه فهم بسیار کمی از خریداران و تصمیماتشان توسط این مجموعه کشف‌شده است. عجیب‌تر آن است که تحقیقات کمی برای اندازه‌گیری گرایش وسواس خریداران انجام‌شده است (Youn & Faber 2002).حتی توجه زیاد به تمایز مهم بین وسواس خرید همانند تحت تنظیم قرار دادن کنترل نشده است (Faber & Vohs 2007)؛ بنابراین آنچه ما می‌دانیم احتمالاً سرنخ کوچکی است؛ بااین‌حال بسیار مهم است که تشخیص دهیم خریداران وسواسی شاید مستعد مبتلا به اختلالات شناختی هنگام خرید باشند. آن‌ها اغلب متوجه محرک‌هایی همچون زنگ، بافت، صدا و بوی محیط مغازه و شاید غرق در تجارب به وجود آمده توسط محرک‌های بیرونی شوند.

افراد در چنین جذب‌هایی:

 1. احساساتی جواب می‌دهند و به‌آسانی جذب مناظر و صداها می‌شوند.
 2. جذب خاطرات روشن و قانع‌کننده و تصورات می‌شوند.
 3. در مواردی حتی تجربه تغییرات زیادی را می‌کنند.

خرید اجباری فقط یکی از عوارض اختلالات خلق است. به نظر می‌رسد اعتیاد به قمار و اغلب احساس خستگی یکی از عواقب آن است. بر اساس 34 سال داده‌های مرکز تحقیقات ملی (NORC) آمریکایی‌هایی که خوشحال هستند در بسیاری از فعالیت‌های اجتماعی مشارکت و اغلب اوقات روزنامه می‌خوانند. در انتهای دیگر موضوعمان، مردمان ناراضی (غمگین) تمایل به تماشای تلویزیون 20% بیشتر نسبت به مردم عادی دارند و شاید به خاطر سرگرمی آسانی که هیچ فعالیت اجتماعی را نمی‌طلبد باشد (Robinson & Martin 2008). بر طبق مطالعات انگلیسی‌ها، افراد افسرده و مضطرب تمایل به‌صرف زمان بیش‌تری بر روی اینترنت نسبت به میانگین افراد مسن دارند (Morrison & Gore 2010).

"حوصله برای مرگ "

متن بالا موضوع تحقیقاتی (Britton & Snipley 2010) است که بر طبق انجام مصاحبه در میان افراد مدنی بریتانیا، متولد دهه‌ی 80 قرن گذشته که تا سال 2009 میلادی هنوز زنده بوده‌اند، است. نتایج حاکی از آن است که افرادی که تجربه‌ی دل‌تنگی در 20 سال گذشته را داشته‌اند 37% بیش‌تر، به‌آسانی این سال‌ها را سپری کرده‌اند! برای توضیح این پدیده باید گفت که افراد در صورت خسته شدن بسیار آسان‌تر مشروبات الکلی را مصرف می‌کنند و سیگار می‌کشند. این موضوع می‌تواند ارتباط بین بیماری‌های قلبی با درگیری‌های زندگی را نیز نشان دهد.

 

دسته‌ی AD/HD

کارشناس تخمین می‌زنند بیش از 5% از جمعیت کمتر از 19 سال جهان از اختلالات کمبود/پیش فعالی رنج می‌برند (آقایان بیش‌تر از خانم‌ها). ناتوانی بیولوژیکی عصب‌ها توسط تکامل نامناسب مهارت‌ توجه، تلاش‌گری و پیش فعالی تشخیص داده می‌شوند. از همه مهم‌تر نیمی از موارد AD/HD توسط زیادشدن سن‌وسال فروکش نمی‌کند (Makris و همکارانش 2008) و دلیل آن تا حد زیادی ژنتیکی و لینک شده با توانایی مغز برای تولید دوپامین[5] است. عدم تمرکز که توسط بعضی از افراد به نمایش گذاشته می‌شود نتنها نشانه‌ی خارج از کنترل نیست بلکه بازتاب "شکارچی-رئیس " همراه با نظارت ثابت، محیط‌زیست، تفکر بصری، استقلال، لذت بردن از ایده‌های جدید، خستگی مکرر و عدم تمایل به ریسک است.

برخورد با وسوسه‌های متعددی که در زندگی وجود دارد، مستلزم اولویت و رویکرد سیستماتیک است. هنوز مصرف‌کنندگان AD/HD به دلیل عدم توانایی کنترل اطلاعات زیاد به حالت هرج و مرض عمل می‌کنند. آن‌ها در مقابل ضربه‌های خریدی تبلیغاتی به دلیل فقدان دقت پردازش ذهنی تسلیم می‎شوند (Kaufman-Scarborough & Cohen 2004). این‌چنین سبک خریدی برای بهبود خلق‌وخوی نیست اما به دلیل سریع و کمتر بودن تجزیه‌وتحلیل نشانه‌های آن، عامه‌پسند است.

بیماران AD/HD به‌راحتی توانایی نادیده گرفتن اطلاعات زائد را ندارند. مقایسه کردن، پیدا کردن بهترین محصول، استفاده از اطلاعات خرید و تصمیم‌گیری در انتخاب نهایی برای آنان سخت و خسته‌کننده است. جالب‌توجه است، اگرچه جای تعجب ندارد، نحوه‌ی جمله‌بندی فروش می‌تواند تولید یک نیاز برای مشتری در آینده کند و جمله لازم نیست به‌صورت آنی درک شود. درنتیجه، بسیاری از ضربه‌ی تبلیغاتی خرید به فروشگاه‌ها برگردانده می‌شوند (درست برخلاف مصرف‌کنندگان افسرده) و اغلب بازده‌ی فرایند فروش با خطر مواجه می‌شود.

درنتیجه، استراتژی مقابله با هرج‌ومرج‌های خورید باید تأکید بر نیازهای ساختاری و ساده نماید. فراتر از نظم ذاتی فروشنده، یک مغازه با چیدمان تمیز و سازمان‌دهی شده کمک بسیار مطلوب‌تری به خریداران AD/HD می‌کند. گزینه‌های خرید اینترنتی نیز می‌تواند مؤثر باشد.

علاوه بر این، می‌توان انتظار داشت باتجربه‌ی مشکلات پتانسیلی همراه استفاده از محصولات/خدمات پس از فروش بتوان سطح رضایت مصرف‌کنندگان را تعیین نمود. افرادی که نمی‌توانند اطلاعات را به‌صورت متد آماده پردازش کنند احتمالاً به دنبال دستورالعمل مونتاژ و یا خواندن کتابچه‌ی راهنمای قطور آن (حال در نظر بگیرید که سواد نیز نداشته باشند) به دلیل تصور پیچیدگی زیاد محصول می‌روند.

 

تقسیم‌بندی بر اساس کمبود

گروه‌های بحث شده در بالا بر اساس موارد آسیب‌شناسی و بدون هیچ دلیل دیگری تقسیم‌بندی شدند. همچنین خصوصیات نشان داد که تفاوت بین افراد مصرف‌کننده باعث ایجاد سبک‌های مختلف رفتارهای خرید خاص می‌گردد. به‌عنوان‌مثال، همه‌ی ما تجربه‌ی (به میزان متفاوت) برخورد با مشکل تعداد زیاد انتخاب وسایل در خرده‌فروشی‌های آنلاین مواجه شده‌ایم و خسته‌کننده است که بعد از تلاش‌های گسترده برای جستجو و مقایسه‌ی بسیار نتوانیم انتخاب را انجام دهیم. درنتیجه، معیارهای زیر به ذهن خطور می‌کند که برای دسته‌بندی‌های عصبی رشد و ترقی داده‌شده‌اند:

 • درجه‌ی مؤلفه‌های عاطفی در تجسم یک شخص، نیازها و خواسته‌های آن و تصمیم‌گیری
 • سطح شخصی فرد و عدم وابستگی برای تصمیم‌گیری
 • مهارت‌های پردازش اطلاعات "تسلط مفهومی " (Fazendeiro و همکارانش 2007)
 • رویکرد حل مسئله، دنبال سادگی یا راه‌حل جامع
 • سطح عمدی کنترل/دخالت در مشتریان راه‌حل گرا (برای مثال پیمانکاران و خویش‌فرمایان)
 • درجه‌ی ریسک گریزی در تصمیم‌گیری
 • عامل کنجکاوی که منجر به تنوع در موارد درخواستی می‌گردد.

 

 

ترجمه سیاوش عزیزی

 

 

[1]Aromatherapy

[2]Sulguladze

[3]Amygdala

[4]Saxena

[5]Dopamine

  انتشار : ۱۶ فروردین ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 1037

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

سلام دوست عزیز: فرقی نمیکند که شما صاحب یک بیزینس باشید یا یک پیج شخصی داشته باشید ویا حتی کارمند یا کارگر باشید همه چیز به سرعت در حال پیشروی به سمت دنیای دیجیتال مارکتینگ و شبکه های مجازی است و چیزی که باعث پیشرفت شما در کار میشود داشتن اطلاعات درست و به روز است. پدر و ...

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

همانطور که می دانید یکی از الزامات اولیه راه اندازی یک کسب و کار فاکتور فروش می باشد. اگر دوست ندارید هزینه گزافی بابت طراحی فاکتور بپردازید و تمایلی هم به استفاده از فاکتورهای آماده که در بازار به فروش می رسد ندارید می توانید از فاکتورهایی که با فرمت های Word و Excel و ...

مجموعه سوالات چهار گزینه ای و تشریحی اطلاعات

مجموعه سوالات چهار گزینه ای و تشریحی اطلاعات

این مجموعه سوالات شامل سوالات اطلاعات عمومی و سیاسی آزمون های مختلف استخدامی اعم از وزارت نیرو ، وزارت نفت ، آموزش و پرورش ، آزمون های استخدامی بانک های مختلف ، پرستاری ، امور مالیاتی ، دستگاه های اجرایی و سایر آزمون های استخدامی می باشد. پوشه سوالات اطلاعات عمومی و ...

کتاب اسرار خوراکیها بصورت فایل PDF

کتاب اسرار خوراکیها بصورت فایل PDF

کتاب حاضر یکی از بهترین کتابهای عصر حاضر است که توسط استاد غیاث الدین الجزایری تالیف شده است، اگر اهل کتاب مطالعه هستید پیشنهاد می کنم مطالعه کنید. این کتاب داری یک جلد می باشد نام کتاب: اسرار خوراکیها نویسنده: دکتر غیاث الدین جزایرى تعداد جلد: 1 تعداد صفحات: 348 فرمت کتاب: PDF ...

اکسل جامع محاسبه ی سود و زیان در خرید و فروش ارز

اکسل جامع محاسبه ی سود و زیان در خرید و فروش ارز

این اکسل شیت ها مختلفی دارد (اگر ارز مورد نظر تون در شیت ها نبود، براحتی میتونید از یکی از شیت ها کپی تهیه کنید و اونو ادیت کنید -که فرمول نویسی ها هم توش بمونه-) و تماما توسط خودم درست شده. سطر اول اطلاعاتِ هر جدوا رو نگهداشتم که فرمول ها حفظ بشه. پس از وارد کردن اطلاعات خرید تون ...

کسب درآمد اینترنتی و دائمی به صورت صفر تا صد کار

کسب درآمد اینترنتی و دائمی به صورت صفر تا صد کار

(بسم‌الله الرحمن الرحیم) سلام به دوستان عزیز و همراهان همیشگی ما خوش آمدید. اومیدوارم در این شرایط بد هیچ کس دغدغه مالی نداشته باشد.. کسب درآمد اینترنتی طی چندین سال تا به امروز رشد بسیار زیادی داشته است. کسب درآمد بدون خارج شدن از منزل می‌شود به راحتی به درآمد ...

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶

به نام خداوند بزرگ و روزی دهنده با سلام چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵‌.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم برای پاسخ به این سوال خواندن این کتاب را بسیار توصیه میکنم موفق و سلامت و ثروتمند باشید ...

مجموعه -صفر تا صد راه اندازی کارگاه جوراب

مجموعه -صفر تا صد راه اندازی کارگاه جوراب

نام محصول: مجموعه صفرتاصد راه اندازی کارگاه جوراب بافی تهیه کننده: دوران راهبی انتشار: وبسایت بچه‌های نساجی دانشگاه یزد فرمت محصول: کتاب الکترونیکی(PDF) + ویدئو MP4 قابل پخش در: موبایل، تبلت، کامپیوتر و ... مخاطب این بسته آموزشی: تمام افراد مبتدی که حداقل سرمایه 5 میلیونی ...

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان آیا می خواهید کنترل دقیق بر روی تعداد ساعت دقیق کاری تمام کارمندانتان داشته باشید ، یک جدول طراحی شده با نرم افزار اکسل -پی دی اف و عکس برای شما آماده کرده ایم که بوسیله آن می توانید ساعت ورود و خروج روزانه کارمندانتان را ثبت ...

مجموعه سوالات چهار گزینه ای کامپیوتر و فناوری

مجموعه سوالات چهار گزینه ای کامپیوتر و فناوری

این مجموعه سوالات شامل سوالات کامپیوتر و فناوری اطلاعات (ICDL)آزمون های مختلف استخدامی اعم از وزارت نیرو ، وزارت نفت ، آموزش و پرورش ، آزمون های استخدامی بانک های مختلف ، پرستاری ، امور مالیاتی ، دستگاه های اجرایی و سایر آزمون های استخدامی می باشد. این مجموعه سوالات ...

نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و

نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و

این بسته پیشنهادی که توسط سایت حسام جمع آوری شده شامل: 230نمونه سوال تستی باجواب نام محصول:نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و تشریفات تعداد مجموع سوالات: 230نمونه سوال با جواب آزمون ادواری نمونه سؤالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و تشریفات می ...

ممبر پلاس برلیان

ممبر پلاس برلیان

امکانات: +افزایش ممبر فیک + افزایش بازدید +افزودن عضو به کانال,گروه,ربات +افزودن همزمان به ده کانال موارد لازم جهت استفاده: تی دیتا ======================== ==================== =============== ======== ==== == = ...

دریافت فایل : ممبر پلاس برلیان
کتاب آموزش خیاطی انواع لباس مجلسی

کتاب آموزش خیاطی انواع لباس مجلسی

نـوع فایـل: PDF تعداد صفحات : 291 اگر شما هم جز آن دسته از علاقمندان به هنر خیاطی هستید به راحتی می توانید با استفاده از این مجموعه آموزشی لباس های مجلسی و ماکسی زیبا بدوزید و بر تن کنید مجموعه حاضر یکی از کامل ترین مجموعه های آموزش خیاطی است که دارای یک مزیت عالی است و آن ...

دانلود کتاب کشف المحجوب

دانلود کتاب کشف المحجوب

کشف‌المحجوب کتابی‌است تعلیمی در تصوف از علی بن عثمان هجویری. از قرائن ایدون استنباط می‌شود که نوشتن کتاب پیش از ۴۶۵قمری آغاز شده‌است و پس از ۴۶۹به پایان رسیده‌است.کشف‌المحجوب از قدیم‌ترین کتاب‌هایی‌است که به زبان فارسی در تصوف نوشته شده‌است و ...

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ روی لینک زیر کلیک نمایید و این فایل را رایگان دانلود نمایید از سایت یا وبلاگ خود درآمد میلیونی کسب نمایید خیلی ها وبلاگ دارند ولی نمی توانند از آن کسب درآمد نمایند. وبلاگ شما شاید صد نفر بازدید کننده در روز داشته باشد و یا بیشتر و یا کمتر ... ...

کتاب پدر پولدار پدر بی پول رابرت کیوساکی نسخه pdf

کتاب پدر پولدار پدر بی پول رابرت کیوساکی نسخه pdf

کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی نسخه pdf کتاب پدر پولدار پدر بی پول، اثر رابرت کیوساکی‌ و شارون لیچر یکی دیگر از کتاب های موفقیت است که در زمینه ساخت باورهای ثروت ساز توانسته فروش بسیار خوبی در سراسر جهان داشته باشد. در ایران نیز تمامی کارآفرینان این کتاب را ...

دانلود کتاب مجربات باقر(نایاب)

دانلود کتاب مجربات باقر(نایاب)

همانطور که شاهد هستیم امروزه کتابهای دعا وطب سنتی در بازار زیادند اما متاسفانه به دلیل سخت ونا مفهوم یا نا قص بودن یا حتی غیر عملی بودن دستورات اینگونه کتابها ابدا قابل استفاده نیستند : دوستان همچنین شاهد این هستیم که بعضی از سایت های نا معتبر اقدام به فروش این کتاب با قیمت ...

پکیج کسب و کار اینترنتی کامل و خاص + هدیه ویژه

پکیج کسب و کار اینترنتی کامل و خاص + هدیه ویژه

-راه هاییکه خود ما با آنها به موفقیت رسیدیم- - اگرواقعا به درآمد نیاز دارید و خواهان موفقیت هستید، با دقت مطالب این صفحه را کامل تا انتهای آن مطالعه کنید. در غیر این صورت، می توانید با خیال راحت این صفحه را ترک کنید :) - همیشه یادتون باشه که : «شما نباید برای پول ...

کسب در آمد روزی ۵۰ هزارتومان الی ۱ میلیون تومان

کسب در آمد روزی ۵۰ هزارتومان الی ۱ میلیون تومان

سلام و درود فراوان به همه دوستان عزیز و علاقه مندان به کسب درآمد و موفقیت کسب در آمد روزی ۵۰ هزارتومان الی ۱ میلیون تومان در روز امروزه همه افراد به دنبال راهی برای کسب درآمد زیاد در قبال کار راحت و آسان و زمان کاری بسیار کم هستند. خیلی جالبه که بدانیدکه این راه جادویی فوق ...

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان

روشی برای فالوور و لایک اینستاگرام براتون گذاشتیم، که با قیمت ناچیزی میتونید جلوی دوستاتون کلاس بزارین :) توجه : این برنامه مصارف دیگری هم دارد که خودتان با آن آشنا خواهید شد. تذکر مهم : تمامی سوالات و مشکلات شما در تلگرام و با آیدی کارشناس پشتیبانی یعنی ...

فاکتور فروش رسمی مورد تایید دارایی

فاکتور فروش رسمی مورد تایید دارایی

از آنجایی که واحدهای تجاری صورتحساب فروش کالا و خدمات و یا ارائه خدمات دریافتی از دیگر واحدهای تجاری را در حسابهای هزینه و یا دارایی ثبت می‌نمایند جهت تعیین قابل پذیرش بودن وجوه پرداختی به عنوان هزینه، پیشنهاد می‌گردد ماده ۱۴۷ قانون مالیتهای مستقیم و ماده ۱۴۸ همان قانون ...

کتاب لطفا گوسفند نباشید جلد یک و دو (فارسی)

کتاب لطفا گوسفند نباشید جلد یک و دو (فارسی)

کتاب لطفاً گوسفند نباشید به اهتمام محمود نامنی از جمله برترین کتاب های خودشناسی و اصلاح الگوی زندگی شخصی است که در چند سال اخیر نگارش یافته است. خواندن این کتاب را برای همه افرادی که نمی خواهند گوسفند بمانند توصیه می نماییم. (انسان نمی تواند به آسمان نیندیشد ،مگر انسان ...

کسب درآمد اتوماتیک با لپ تاپ یا کامپیوتر

کسب درآمد اتوماتیک با لپ تاپ یا کامپیوتر

کسب درآمد واقعی با کامپیوتر یا لپ تاپ اگر تا کنون نتوانسته اید از اینترنت پول دربیاورید من به شما در این پکیج آموزش میدم که چطوری کسب درآمد کنید افراد مختلفی روش های کسب درآمد رو به شما یاد میدن که 99% به هیچ وجه قابل استفاده نیست ولی من در این روش خودم ابتدا شروع ...

کتاب آموزشی ذذهن آگاهی و بوکتچیوددرمانی+دانلود

کتاب آموزشی ذذهن آگاهی و بوکتچیوددرمانی+دانلود

با کد تخفیف Salam2 این کتاب را با ۵۰٪ تخفیف از فایل کاربردی دریافت کنید. ذذهن آگاهی و بوکتچیوددرمانی از زیرشاخه های روان درمانی ست که بنیان آن را امید نعمتی بنا نهاده است. او در سال ۲۰۱۹ میلادی اولین کتاب خود را ...

دانلود کتاب قدرت اراده اثر پل ژاگو

دانلود کتاب قدرت اراده اثر پل ژاگو

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کتاب‌های مرتبط کتاب هدف ...

طرح توجیهی پرورش گل و گیاه در گلخانه (پیتوس و نخل

طرح توجیهی پرورش گل و گیاه در گلخانه (پیتوس و نخل

نـوع فایـل: Word تعداد صفحات : 22 دانلود پروژه کارآفرینی پرورش گل و گیاه در گلخانه ( پیتوس و نخل زینتی )موضوع : پروژه کارآفرینی توضیح : مقصود از طرح هر پروژه صنعتی و یا خدماتی می باشد که پس از اجرا و در نهایت منجر به ارائه یک محصول و یا خدمت می شود. که در این پروژه به صورت ...

دانلود نمونه نامه های اداری با فرمت - pdf

دانلود نمونه نامه های اداری با فرمت - pdf

نامه های اداری معمولاً مقدمه ای دارند، این مقدمه ممکن است کوتاه و در چند کلمه خلاصه شود یا چندین سطر را به خود اختصاص دهد. هر مقدمه ای با توجه به موضوع آن صورت مختلفی خواهد داشت. چنانچه نامه تهیه شده در پاسخ یا پیرو نامه ای باشد، در این حالت ذکر شماره و تاریخ و عنوان مختصر موضوع ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

آذربایجان غربی، مهاباد، مجتمع تجاری و اداری نور، واحد 341، شتابدهنده کسبوکار کارما

تیچیار، زیر نظر گروهی از متخصصان علوم تربیتی، تکنولوژی آموزشی و آی تی بوده و سعی می‌کنیم در نیازسنجی، یادگیری عمیق‌تر و ارتقا سطح حرفه ای شما گامی برداریم. امید است تیچیار بتواند نیازهای شما را با کمک خودتان تشخیص داده و ...

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما