فروشگاه محتوای دیجیتال تیچیار | TEEACHYAR

فروشگاه محتوای دیجیتال تیچیار | TEEACHYAR

تیچیار، زیر نظر گروهی از متخصصان علوم تربیتی، تکنولوژی آموزشی و آی تی بوده و سعی می‌کنیم در نیازسنجی و ارتقا سطح حرفه ای شما گامی برداریم.

نظرسنجی سایت

آمار سایت

نظرسنجی سایت

چه دسته بندی محصولاتی را به سایت اضافه نماییم؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

آمار بازدید

  • بازدید امروز : 96
  • بازدید دیروز : 178
  • بازدید کل : 224741

تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی تا دانشگاه (حضوری-غیرحضوری) توسط استاد دانشگاه


تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی تا دانشگاه (حضوری-غیرحضوری) توسط استاد دانشگاه

بسیاری از شما حتما حرف و حدیث هایی درباره سختی یادگیری درس ریاضی برای دانش آموزان شنیده اید . می دانیم که ریاضی درس فرمول ها و تحلیل گری هاست و بدون شک همگی ما خاطرات جالبی از کلاس ریاضی در ذهنمان باقی مانده است .

حال به عنوان کسی که می خواهیم فرزندان مان را در یادگیری ریاضی کمک کنیم نیاز به آگاهی از اصول درست تدریس داریم . برای تدریس خصوصی بهتر است ، با توجه به تغییر شرایط مختلف دانش آموزان همگام با آن ها جلو برویم ، به همین دلیل در ادامه برای آشنایی شما روش های درست تدریس درس ریاضی را شرح داده ایم .

 

راهنمای مرحله به مرحله تدریس مباحث درس ریاضی

درس ریاضی مباحث مختلفی دارد که هر کدام می بایست جداگانه آموزش داده شود و گاهی اوقات این مباحث با یکدیگر ترکیب می شون که این می تواند موضوع یک درس جدید باشد . با انجام دادن مراحل زیر می توانید یک مبحث ریاضی را از ابتدا تا انتها به دانش آموز خود آموزش دهید .

 

تعیین زمان معلوم

 

ساعت خاصی را برای تدریس ریاضی به دانش آموزتان تعیین کنید چرا که همین سر وقت بودن جدیت شما در تدریس را به آن ها ثابت می کند و لازم به ذکر است که بعضی از دانش آموزان در ساعات خاصی بهتر می توانند درس ریاضی را یاد بگیرند . پس شما می بایست این ساعت مشخص را برای فرزند خود پیدا کنید .

 

مثال از زندگی روزمره

 

برای معرفی یک مبحث جدید ریاضی ابتدا با یک مثال استفاده آن را در زندگی روزمره شرح دهید . برای مثال اگر می خواهید به دانش آموز خود مبحث ضرب را آموزش بدهید ، از استفاده از ضرب در زندگی روزمره مثال بزنید ، مثال هایی که خارج از کلاس درس اتفاق می افتد . روش دیگری که می توانید استفاده کنید استفاده از نشان دادن مباحث با استفاده از وسایل اطراف است . به طور مثال اگر مبحث شما تقسیم است ،می توانید از تعدادی مداد یا وسیله دیگری استفاده کنید و از دانش آموز بخواهید آن ها را به طور مساوی بین خودش و شما تقسیم نماید . و بعد از اینکه این کار را انجام داد می توانید به راحتی مبحث تقسیم را به او معرفی کنید . اگر بیرون از کلاس و در زندگی روزمره به مثالی در مورد مبحث مورد نظر برخوردید ، حتما به آن اشاره کرده و در مورد آن با دانش آموز صحبت کنید .

  

مسئله را به قسمت های کوچک تر تقسیم کنید .


می توانید با توضیح کامل یک مسئله ریاضی شروع کرده و بعد آن را به قسمت های کوچکتر تقسیم کنید . این به دانش آموز کمک می کند بهتر مسئله را متوجه شود و روش حل مسئله را خوب به خاطر بسپارد . به طور مثال ابتدا با نوشتن 2x3=6 شروع می کنید اما بعد به آنها نشان می دهید که چگونه به این نتیجه رسیدید. به این صورت که پای تخته می نویسید 2+2+2 و بعد از او می خواهید اعداد را جمع ببندند تا متوجه شوند ضرب فقط راه کوتاه تری از جمع یک عدد با خودش است .

 

با مثال های ساده شروع کنید .


در ابتدای کار از ساده ترین مثال ها استفاده کنید و قدم به قدم هر مثال را توضیح دهید . برای نوشتن مثال از رنگ های مختلف استفاده کنید . و هر مرحله را به دقت برای دانش آموز توضیح دهید . فرصت کافی به دانش آموز بدهید تا مبحث را یاد بگیرد و اگر سوالی داشت ، سوال هایش را به دقت پاسخ دهید .

 

حالا نوبت مثال پیچیده تر است .


اگر دانش آموز سوال دیگری نداشت ، سراغ یک مثال سخت تر بروید . این بار اما به جای آن که سوال را با توضیح برایش حل کنید ، از او بخواهید که شما را راهنمایی کند . اگر در راهنمایی شما دچار اشتباه شد ، نکات کلیدی مبحث را به او یادآوری کنید .

 

به هر استثنایی که وجود دارد اشاره کنید .

 

در اکثر مفاهیم ریاضی استثنا وجود دارد . ابتدا باید از اینکه دانش آموز مبحث را کامل متوجه شده اطمینان حاصل نمایید . برای مثال در مبحث تقسیم ، شما نمی توانید هیچ عددی را تقسیم بر صفر کنید . سعی کنید استثنا را همیشه با یک مثال توضیح دهید : مثلا شما نمی توانید 5 تکه شکلات را بین 0 نفر تقسیم کنید .

 

تمرین کنید .


باید فرصت تمرین زیادی به دانش آموز بدهید تا بتواند مباحث ریاضی را بیاموزد. هم چنین دروس ریاضی باید مرتب مرور شوند تا در ذهن دانش آموز ثبت گردند. اگر ممکن است سوالات معمولی را با سوالات واقعی ترکیب کنید (برای مثال تعدادی سوال تقسیم معمولی و تعدادی سوال تقسیم از اتفاقات روزمره) . می توانید ابتدا از دانش آموز بخواهید که روی یک برگه تعدادی تمرین را انجام دهد . سپس شروع به پرسیدن سوال های شفاهی کنید و هر زمان که پاسخ دانش آموز اشتباه بود ،از او بخواهید آن سوال را روی برگه حل کند تا متوجه اشتباهش بشود .


پیشرفت دانش آموز را بیازمایید .


بعد از انجام تمام مراحل بالا ، حال نوبت آن است که میزان درک دانش آموز از مبحث مورد نظر را محک بزنید . پس از دانش آموز امتحان بگیرید و بعد از تصحیح برگه امتحانی در صورت وجود هرگونه اشتباه دوباره آن را با دانش آموز مرور کنید .

 

 

بهترین روشهای تدریس ریاضی

قبل از شروع تدریس ریاضی ، مبحثی که قصد تدریس آن را دارید مطالعه نموده و خودتان را برای پاسخ دادن به سوالات احتمالی دانش آموز آماده کنید . در ضمن به عنوان یک شخص با اعتماد به نفس و البته پر انرژی کارتان را شروع کنید . در ادامه روش های کاربردی مختلفی برای تدریس ریاضی را مشاهده می کنید .

 

استفاده از مثال های تصویری و داستان


برای تدریس به کودکان استفاده از مثال های تصویری و داشتان بسیار مفید خواهد بود. این روش به کودکان کمک خواهد کرد تا آن چه را که شما آموزش داده اید در ذهنشان به طور کامل تصور کنند و مبحث ریاضی برایشان از یک موضوع مبهم تبدیل به مسئله ای قابل لمس می شود .

 

بازی و ریاضی


تبدیل تمرین ریاضی به یک بازی سرگرم کننده می تواند هر کودکی را به ریاضی علاقه مند کند . اگر به کودک مان کمک کنیم تا حل مسائل ریاضی را مثل یک بازی ببیند دیگر ترسی از درس ریاضی نخواهد داشت .

 

خلاقیت خودتان را فراموش نکنید .

 

روش های ذکر شده در بالا تنها تعداد کمی از روش های تدریس ریاضی می باشند . فراموش نکنید که خود شما نیز می توانید با ابداع روش های جدید ریاضی را برای کودک خود به یک درس سرگرم کننده و جذاب تبدیل کنید . یکی دیگر از روش های تقویت درس ریاضی فرزندتان دانلود نمونه سوالات امتحانی می باشد . بنابراین به شما والدین عزیز توصیه می کنیم از هیچ روش جدیدی دریغ نکنید اما با توجه به اینکه روحیات هر کودکی با دیگری متفاوت است اگر هر روشی روی فرزند شما جواب نداد آن را متوقف کنید . هم چنین برای مطالعه بیشتر درباره روش های تدریس خصوصی توصیه می کنیم به مقاله زیر رجوع کنید .

مبلغ واقعی 200,000 تومان    5% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 190,000 تومان

افزودن به سبد خرید
  انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰               تعداد بازدید : 1019

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

پکیج حرفه ای کسب درآمد با گوشی

سلام دوست عزیز: فرقی نمیکند که شما صاحب یک بیزینس باشید یا یک پیج شخصی داشته باشید ویا حتی کارمند یا کارگر باشید همه چیز به سرعت در حال پیشروی به سمت دنیای دیجیتال مارکتینگ و شبکه های مجازی است و چیزی که باعث پیشرفت شما در کار میشود داشتن اطلاعات درست و به روز است. پدر و ...

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

دانلود نمونه فاکتور آماده با فرمت ورد - اکسل و عکس

همانطور که می دانید یکی از الزامات اولیه راه اندازی یک کسب و کار فاکتور فروش می باشد. اگر دوست ندارید هزینه گزافی بابت طراحی فاکتور بپردازید و تمایلی هم به استفاده از فاکتورهای آماده که در بازار به فروش می رسد ندارید می توانید از فاکتورهایی که با فرمت های Word و Excel و ...

مجموعه سوالات چهار گزینه ای و تشریحی اطلاعات

مجموعه سوالات چهار گزینه ای و تشریحی اطلاعات

این مجموعه سوالات شامل سوالات اطلاعات عمومی و سیاسی آزمون های مختلف استخدامی اعم از وزارت نیرو ، وزارت نفت ، آموزش و پرورش ، آزمون های استخدامی بانک های مختلف ، پرستاری ، امور مالیاتی ، دستگاه های اجرایی و سایر آزمون های استخدامی می باشد. پوشه سوالات اطلاعات عمومی و ...

کتاب اسرار خوراکیها بصورت فایل PDF

کتاب اسرار خوراکیها بصورت فایل PDF

کتاب حاضر یکی از بهترین کتابهای عصر حاضر است که توسط استاد غیاث الدین الجزایری تالیف شده است، اگر اهل کتاب مطالعه هستید پیشنهاد می کنم مطالعه کنید. این کتاب داری یک جلد می باشد نام کتاب: اسرار خوراکیها نویسنده: دکتر غیاث الدین جزایرى تعداد جلد: 1 تعداد صفحات: 348 فرمت کتاب: PDF ...

اکسل جامع محاسبه ی سود و زیان در خرید و فروش ارز

اکسل جامع محاسبه ی سود و زیان در خرید و فروش ارز

این اکسل شیت ها مختلفی دارد (اگر ارز مورد نظر تون در شیت ها نبود، براحتی میتونید از یکی از شیت ها کپی تهیه کنید و اونو ادیت کنید -که فرمول نویسی ها هم توش بمونه-) و تماما توسط خودم درست شده. سطر اول اطلاعاتِ هر جدوا رو نگهداشتم که فرمول ها حفظ بشه. پس از وارد کردن اطلاعات خرید تون ...

کسب درآمد اینترنتی و دائمی به صورت صفر تا صد کار

کسب درآمد اینترنتی و دائمی به صورت صفر تا صد کار

(بسم‌الله الرحمن الرحیم) سلام به دوستان عزیز و همراهان همیشگی ما خوش آمدید. اومیدوارم در این شرایط بد هیچ کس دغدغه مالی نداشته باشد.. کسب درآمد اینترنتی طی چندین سال تا به امروز رشد بسیار زیادی داشته است. کسب درآمد بدون خارج شدن از منزل می‌شود به راحتی به درآمد ...

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶

ترجمه کتاب چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵.۶

به نام خداوند بزرگ و روزی دهنده با سلام چگونه در ۲۸ ماه ۴۶ هزار دلار را به ۵‌.۶ میلیون دلار تبدیل کنیم برای پاسخ به این سوال خواندن این کتاب را بسیار توصیه میکنم موفق و سلامت و ثروتمند باشید ...

مجموعه -صفر تا صد راه اندازی کارگاه جوراب

مجموعه -صفر تا صد راه اندازی کارگاه جوراب

نام محصول: مجموعه صفرتاصد راه اندازی کارگاه جوراب بافی تهیه کننده: دوران راهبی انتشار: وبسایت بچه‌های نساجی دانشگاه یزد فرمت محصول: کتاب الکترونیکی(PDF) + ویدئو MP4 قابل پخش در: موبایل، تبلت، کامپیوتر و ... مخاطب این بسته آموزشی: تمام افراد مبتدی که حداقل سرمایه 5 میلیونی ...

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان

جدول ثبت ورود و خروج کارگران و کارمندان آیا می خواهید کنترل دقیق بر روی تعداد ساعت دقیق کاری تمام کارمندانتان داشته باشید ، یک جدول طراحی شده با نرم افزار اکسل -پی دی اف و عکس برای شما آماده کرده ایم که بوسیله آن می توانید ساعت ورود و خروج روزانه کارمندانتان را ثبت ...

مجموعه سوالات چهار گزینه ای کامپیوتر و فناوری

مجموعه سوالات چهار گزینه ای کامپیوتر و فناوری

این مجموعه سوالات شامل سوالات کامپیوتر و فناوری اطلاعات (ICDL)آزمون های مختلف استخدامی اعم از وزارت نیرو ، وزارت نفت ، آموزش و پرورش ، آزمون های استخدامی بانک های مختلف ، پرستاری ، امور مالیاتی ، دستگاه های اجرایی و سایر آزمون های استخدامی می باشد. این مجموعه سوالات ...

نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و

نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و

این بسته پیشنهادی که توسط سایت حسام جمع آوری شده شامل: 230نمونه سوال تستی باجواب نام محصول:نمونه سوالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و تشریفات تعداد مجموع سوالات: 230نمونه سوال با جواب آزمون ادواری نمونه سؤالات فنی حرفه ای برنامه ریز جشن ها و تشریفات می ...

ممبر پلاس برلیان

ممبر پلاس برلیان

امکانات: +افزایش ممبر فیک + افزایش بازدید +افزودن عضو به کانال,گروه,ربات +افزودن همزمان به ده کانال موارد لازم جهت استفاده: تی دیتا ======================== ==================== =============== ======== ==== == = ...

دریافت فایل : ممبر پلاس برلیان
کتاب آموزش خیاطی انواع لباس مجلسی

کتاب آموزش خیاطی انواع لباس مجلسی

نـوع فایـل: PDF تعداد صفحات : 291 اگر شما هم جز آن دسته از علاقمندان به هنر خیاطی هستید به راحتی می توانید با استفاده از این مجموعه آموزشی لباس های مجلسی و ماکسی زیبا بدوزید و بر تن کنید مجموعه حاضر یکی از کامل ترین مجموعه های آموزش خیاطی است که دارای یک مزیت عالی است و آن ...

دانلود کتاب کشف المحجوب

دانلود کتاب کشف المحجوب

کشف‌المحجوب کتابی‌است تعلیمی در تصوف از علی بن عثمان هجویری. از قرائن ایدون استنباط می‌شود که نوشتن کتاب پیش از ۴۶۵قمری آغاز شده‌است و پس از ۴۶۹به پایان رسیده‌است.کشف‌المحجوب از قدیم‌ترین کتاب‌هایی‌است که به زبان فارسی در تصوف نوشته شده‌است و ...

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ

کسب درآمد میلیونی از وبلاگ روی لینک زیر کلیک نمایید و این فایل را رایگان دانلود نمایید از سایت یا وبلاگ خود درآمد میلیونی کسب نمایید خیلی ها وبلاگ دارند ولی نمی توانند از آن کسب درآمد نمایند. وبلاگ شما شاید صد نفر بازدید کننده در روز داشته باشد و یا بیشتر و یا کمتر ... ...

کتاب پدر پولدار پدر بی پول رابرت کیوساکی نسخه pdf

کتاب پدر پولدار پدر بی پول رابرت کیوساکی نسخه pdf

کتاب پدر پولدار پدر بی پول اثر رابرت کیوساکی نسخه pdf کتاب پدر پولدار پدر بی پول، اثر رابرت کیوساکی‌ و شارون لیچر یکی دیگر از کتاب های موفقیت است که در زمینه ساخت باورهای ثروت ساز توانسته فروش بسیار خوبی در سراسر جهان داشته باشد. در ایران نیز تمامی کارآفرینان این کتاب را ...

دانلود کتاب مجربات باقر(نایاب)

دانلود کتاب مجربات باقر(نایاب)

همانطور که شاهد هستیم امروزه کتابهای دعا وطب سنتی در بازار زیادند اما متاسفانه به دلیل سخت ونا مفهوم یا نا قص بودن یا حتی غیر عملی بودن دستورات اینگونه کتابها ابدا قابل استفاده نیستند : دوستان همچنین شاهد این هستیم که بعضی از سایت های نا معتبر اقدام به فروش این کتاب با قیمت ...

پکیج کسب و کار اینترنتی کامل و خاص + هدیه ویژه

پکیج کسب و کار اینترنتی کامل و خاص + هدیه ویژه

-راه هاییکه خود ما با آنها به موفقیت رسیدیم- - اگرواقعا به درآمد نیاز دارید و خواهان موفقیت هستید، با دقت مطالب این صفحه را کامل تا انتهای آن مطالعه کنید. در غیر این صورت، می توانید با خیال راحت این صفحه را ترک کنید :) - همیشه یادتون باشه که : «شما نباید برای پول ...

کسب در آمد روزی ۵۰ هزارتومان الی ۱ میلیون تومان

کسب در آمد روزی ۵۰ هزارتومان الی ۱ میلیون تومان

سلام و درود فراوان به همه دوستان عزیز و علاقه مندان به کسب درآمد و موفقیت کسب در آمد روزی ۵۰ هزارتومان الی ۱ میلیون تومان در روز امروزه همه افراد به دنبال راهی برای کسب درآمد زیاد در قبال کار راحت و آسان و زمان کاری بسیار کم هستند. خیلی جالبه که بدانیدکه این راه جادویی فوق ...

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان

دانلودپکیج ربات فالوور و لایک نامحدود و رایگان

روشی برای فالوور و لایک اینستاگرام براتون گذاشتیم، که با قیمت ناچیزی میتونید جلوی دوستاتون کلاس بزارین :) توجه : این برنامه مصارف دیگری هم دارد که خودتان با آن آشنا خواهید شد. تذکر مهم : تمامی سوالات و مشکلات شما در تلگرام و با آیدی کارشناس پشتیبانی یعنی ...

فاکتور فروش رسمی مورد تایید دارایی

فاکتور فروش رسمی مورد تایید دارایی

از آنجایی که واحدهای تجاری صورتحساب فروش کالا و خدمات و یا ارائه خدمات دریافتی از دیگر واحدهای تجاری را در حسابهای هزینه و یا دارایی ثبت می‌نمایند جهت تعیین قابل پذیرش بودن وجوه پرداختی به عنوان هزینه، پیشنهاد می‌گردد ماده ۱۴۷ قانون مالیتهای مستقیم و ماده ۱۴۸ همان قانون ...

کتاب لطفا گوسفند نباشید جلد یک و دو (فارسی)

کتاب لطفا گوسفند نباشید جلد یک و دو (فارسی)

کتاب لطفاً گوسفند نباشید به اهتمام محمود نامنی از جمله برترین کتاب های خودشناسی و اصلاح الگوی زندگی شخصی است که در چند سال اخیر نگارش یافته است. خواندن این کتاب را برای همه افرادی که نمی خواهند گوسفند بمانند توصیه می نماییم. (انسان نمی تواند به آسمان نیندیشد ،مگر انسان ...

کسب درآمد اتوماتیک با لپ تاپ یا کامپیوتر

کسب درآمد اتوماتیک با لپ تاپ یا کامپیوتر

کسب درآمد واقعی با کامپیوتر یا لپ تاپ اگر تا کنون نتوانسته اید از اینترنت پول دربیاورید من به شما در این پکیج آموزش میدم که چطوری کسب درآمد کنید افراد مختلفی روش های کسب درآمد رو به شما یاد میدن که 99% به هیچ وجه قابل استفاده نیست ولی من در این روش خودم ابتدا شروع ...

کتاب آموزشی ذذهن آگاهی و بوکتچیوددرمانی+دانلود

کتاب آموزشی ذذهن آگاهی و بوکتچیوددرمانی+دانلود

با کد تخفیف Salam2 این کتاب را با ۵۰٪ تخفیف از فایل کاربردی دریافت کنید. ذذهن آگاهی و بوکتچیوددرمانی از زیرشاخه های روان درمانی ست که بنیان آن را امید نعمتی بنا نهاده است. او در سال ۲۰۱۹ میلادی اولین کتاب خود را ...

دانلود کتاب قدرت اراده اثر پل ژاگو

دانلود کتاب قدرت اراده اثر پل ژاگو

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- کتاب‌های مرتبط کتاب هدف ...

طرح توجیهی پرورش گل و گیاه در گلخانه (پیتوس و نخل

طرح توجیهی پرورش گل و گیاه در گلخانه (پیتوس و نخل

نـوع فایـل: Word تعداد صفحات : 22 دانلود پروژه کارآفرینی پرورش گل و گیاه در گلخانه ( پیتوس و نخل زینتی )موضوع : پروژه کارآفرینی توضیح : مقصود از طرح هر پروژه صنعتی و یا خدماتی می باشد که پس از اجرا و در نهایت منجر به ارائه یک محصول و یا خدمت می شود. که در این پروژه به صورت ...

دانلود نمونه نامه های اداری با فرمت - pdf

دانلود نمونه نامه های اداری با فرمت - pdf

نامه های اداری معمولاً مقدمه ای دارند، این مقدمه ممکن است کوتاه و در چند کلمه خلاصه شود یا چندین سطر را به خود اختصاص دهد. هر مقدمه ای با توجه به موضوع آن صورت مختلفی خواهد داشت. چنانچه نامه تهیه شده در پاسخ یا پیرو نامه ای باشد، در این حالت ذکر شماره و تاریخ و عنوان مختصر موضوع ...

اگر به یک وب سایت یا فروشگاه رایگان با فضای نامحدود و امکانات فراوان نیاز دارید بی درنگ دکمه زیر را کلیک نمایید.

ایجاد وب سایت یا
فروشگاه حرفه ای رایگان

آذربایجان غربی، مهاباد، مجتمع تجاری و اداری نور، واحد 341، شتابدهنده کسبوکار کارما

تیچیار، زیر نظر گروهی از متخصصان علوم تربیتی، تکنولوژی آموزشی و آی تی بوده و سعی می‌کنیم در نیازسنجی، یادگیری عمیق‌تر و ارتقا سطح حرفه ای شما گامی برداریم. امید است تیچیار بتواند نیازهای شما را با کمک خودتان تشخیص داده و ...

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما